• شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان اندیشه 2، واحد 310
  • 09139905473

دیافراگم

دیافراگم

دیافراگم یکی از قطعات پرکاربرد صنعت لاسستیک سازی می باشد. دیافراگم های لاستیکی آب بند کننده های انعطاف پذیری هستند که از تبادل گازها (از جمله هوا)، مایعات یا محلول ها بین دو محیط جلوگیری می کنند. آنها بخشی جدایی ناپذیر از هر محصولی که در کنترل جریان ماده کاربرد دارند، هستند. دیافراگم باید برای مدیریت تغییرات در فشارهای هیدرولیک یا پنوماتیک عملکرد دقیق و فوری داشته باشد. دیافراگم های لاستیکی آب بند های ضروری هستند که در کاربردهای فشار متغیر بین دو محیط استفاده می شوند.

دیافراگم‌های لاستیکی معمولاً در صنایع خودروسازی، پمپاژ سیالات، تجهیزات الکترونیکی، سیستم‌های گرمایشی و تهویه مطبوع و سیستم‌های هیدرولیکی استفاده می‌شوند. همچنین، دیافراگم‌های لاستیکی به دلیل انعطاف‌پذیری و مقاومت به خوردگی  به عنوان یک جداساز موثر در سیستم‌های قطعات دقیق نیز استفاده می‌شوند.

دیافراگم ها را می توان به دو نوع مجزا طبقه بندی کرد. دیافراگم استاتیک دو محیطی را که در طول یک فرآیند در معرض حرکت کم یا بدون حرکت هستند و اختلاف فشار پایین در طول یک فرآیند دارند را جدا می کند. یک دیافراگم دینامیک به عنوان آب بند بین یک جزء ثابت و یک جزء متحرک در یک سیستم در حال جریان عمل می کند. این نیاز به انتقال نیرو و فشار برای حفظ تعادل در سیستم دارد.

کاربردهای دیافراگم لاستیکی:

پمپ ها، کمپرسور هوا و گاز، عملگرها، شیرهای کنترل جریان، گیج های اندازه گیری و کنترلر ها، توربوشارژرها، سوئیچ ها، آکومولاتورها

ویژگی ها و مزایای دیافراگم های لاستیکی:

قابل تنظیم، پاسخ فوری به تغییرات فشار، اتصال بین لاستیک و فلز، عایق، محدوده عملیات دمایی گسترده، ضخامت های قابل تنظیم برای ایجاد حداکثر حساسیت، چرخه عمر طولانی در معرض دمای بالا، قابلیت ضربه طولانی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و ساینده

شرکت فناور پژوه رایبد می‌تواند طیف وسیعی از دیافراگم‌ها را تولید کند که می‌توانند انواع محیط‌ها (سیالات چسبناک، مخلوط‌های نیمه جامد، محیط‌های واکنش‌دهنده، ذرات خورنده و غیره) را بدون نشت کنترل کنند. همچنین فرمول ترکیب را سفارشی کند و پشتیبانی طراحی را در داخل برای برآورده کردن مشخصات مشتری در تولید دیافراگم های لاستیکی ارائه دهد.