• شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان اندیشه 2، واحد 310
  • 09139905473

نوار سیلیکونی

نوار سیلیکونی

   نوار سیلیکونی

   نوعی نوار چسب است که از مواد سیلیکونی ساخته می شود. اغلب برای کاربردهای مختلف، از جمله در کاربردهای برقی، لوله کشی، ساخت و ساز و تعمیر خودرو استفاده می شود. نوار سیلیکونی با سایر انواع نوار مانند نوار الکتریکی یا نوار چسب متفاوت است، زیرا از مواد نچسب ساخته شده است که به سطوح دیگر چسبانده نمی شود. این بدان معنی است که نوار سیلیکونی را می توان به راحتی جدا کرد و بدون باقی ماندن اثر یا آسیب رساندن به سطحی که روی آن اعمال شده است، جابه جا شد.

نوار سیلیکونی همچنین در برابر دماهای بالا، مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم است و آن را به یک راه حل موثر برای آب بندی و محافظت از سطوح در محیط های خشن تبدیل می کند. این یک نوار همه کاره و بادوام است که می تواند برای طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گیرد و به دلیل خواص منحصر به فرد آن اغلب بر سایر انواع نوار ترجیح داده می شود.

انواع مختلفی از نوار سیلیکونی موجود است که هر کدام برای کاربردها و محیط های خاصی طراحی شده اند. در اینجا برخی از انواع رایج نوار سیلیکونی آورده شده است:

1. نوار سیلیکونی self-fusing

از یک لاستیک سیلیکونی با فرمول خاص ساخته شده است که می تواند با خودش ترکیب شود و مانعی همگن و انعطاف پذیر ایجاد کند. نوار در عرض چند ثانیه شروع به چسباندن می کند، در عرض چند دقیقه یک مهر و موم ضد آب و هوا ایجاد می کند و به طور دائم در عرض 24 ساعت به خود فیوز می شود.این محصول فاقد چسب است و بر خلاف نوارهای چسب سنتی، می توان آن را بر روی سطوحی که خیس یا کثیف هستند بدون هیچ تاثیری بر عملکرد اعمال کرد. دارای قدرت دی الکتریک عالی، مقاومت در برابر ازن، پایداری در دمای بالا و پایین و مقاومت در برابر رطوبت است.

2. نوار سیلیکونی بدون چسب

 این نوع نوار سیلیکونی پشت چسبی ندارد و اغلب برای بسته بندی و عایق بندی سیم ها و شیلنگ ها استفاده می شود. همچنین برای استفاده در محیط های پزشکی مناسب است، زیرا می توان آن را به راحتی بدون ایجاد درد یا آسیب برداشت.

3. نوار چسب سیلیکونی

این نوع نوار سیلیکونی دارای پشتی خود چسب است و می تواند برای طیف گسترده ای از کاربردها از جمله آب بندی و محافظت از سطوح در محیط های خشن مانند دماهای شدید، مواد شیمیایی و رطوبت استفاده شود.

4. نوار سیلیکونی تقویت شده با پارچه فایبرگلس

پارچه فایبرگلاس با پوشش سیلیکونی می تواند خواصی مانند استحکام، عایق حرارتی و ضد حریق بودن را افزایش دهد و دارای خواصی مانند مقاومت در برابر ازن، پیری اکسیژن، پیری نور، پیری آب و هوا، مقاومت در برابر روغن و غیره است.

5. نوار فوم سیلیکونی

 این نوع نوار سیلیکونی برای کاربردهای بالش مانند و میرایی لرزش طراحی شده است. اغلب در صنایع ساختمانی، خودروسازی و هوافضا برای کاهش صدا و لرزش استفاده می شود.

نوار سیلیکونی نسوز

نوارهای سیلیکونی نسوز، قابلیت پوشاندن سطوح مختلف از جمله لوله های پالایشگاهی و قطعات مورد استفاده در انواع کوره ها در صنایع فولاد استفاده شوند و این ادوات را در مقابل انواح حریق حفظ نمایند.

نوار درزگیر سیلیکونی

نوار…

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.


آدرس: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان اندیشه 2، واحد 310.

۰۹۱۳۹۹۰۵۴۷۳

raibodrubber@gmail.com