• شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان اندیشه 2، واحد 310
  • 09139905473

محصولات سیلیکونی

محصولات سیلیکونی

که افزودن نوع مناسب مواد افزودنی به لاستیک سیلیکونی می تواند خواص و عملکرد آن را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. از نرم‌کننده‌ها گرفته تا تقویت‌کننده‌ها، رنگ‌ها تا بازدارنده‌های شعله، طیف گسترده‌ای از افزودنی‌ها در دسترس هستند که می‌توانند تطبیق‌پذیری و عملکرد لاستیک سیلیکونی را افزایش دهند.

در واقع، به گفته کارشناسان صنعت، استفاده از مواد افزودنی در لاستیک سیلیکونی در سال‌های اخیر رایج شده است، به طوری که انتظار می‌رود بازار جهانی افزودنی‌های سیلیکونی از سال 2020 تا 2025 رشد  6درصدی داشته باشد.

این تا حدی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد لاستیک سیلیکونی از جمله مقاومت آن در برابر دماهای بالا، مواد شیمیایی و هوا و همچنین انعطاف پذیری و دوام آن است.

به همین منظور شرکت رایبد رابر، انواع محصولات سیلیکونی با شکل ها و خواص گوناگون را متناسب با نیاز مشتریان طراحی و تولید خواهد نمود.

محصولویژگی
سیلیکون نسوزبهبود دهنده حرارتی به ترکیبات لاستیک سیلیکونی اضافه می شود تا مقاومت حرارتی محصول را افزایش دهد و همچنین عمر مفید الاستومر سیلیکونی را افزایش دهد.
سیلیکون ضد  شعلهمی تواند عملکرد مقاوم در برابر شعله لاستیک سیلیکونی را بهبود بخشد
عامل فوم کنندهاین محصول برای فرآیند قالب گیری فوم به لاستیک سیلیکونی اضافه می شود.
مقاوم در برابر رطوبت و بخاراین اثر را می توان با تنظیم فرمول لاستیک سیلیکونی، انتخاب یک عامل پخت مناسب و/یا پس از پخت بهبود بخشید
سیلیکون ضد روغن، حلال ها و مواد شیمیایی  . لاستیک سیلیکونی همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر حلال ها و سایر مواد شیمیایی دارد
عایق الکتریکیسیلیکون ذاتا یک عایق محسوب می شود اما باز هم امکان ارتقا وجود دارد.
رسانای الکتریکیلاستیک های سیلیکونی رسانا حاوی مواد رسانای الکتریکی هستند.
مقاوم در برابر  خستگیبه طور کلی، استحکام لاستیک سیلیکونی در برابر تنش دینامیکی بیشتر از لاستیک های آلی نیست. اما بر این نقیصه غلبه شده و لاستیک های سیلیکونی  مقاوم در برابر خستگی انعطاف پذیر تولید شده  است
بهبود استحکام پارگی و کششیطریق اصلاح پلیمر و/یا انتخاب دقیق پرکننده ها و اتصال دهنده های عرضی به دست می آید

محصولات سیلیکونی رایبد رابر عبارتند از :